Zeebrugge – A Coruña

17 mei t/m 3 juni 2018

Een voor ons welbekende route.

Zeebrugge – Dieppe – Le Havre – Roscoff – Alderney – Aber-wrac’h om daarna de Golf van Biskay doorstekend naar A Coruña.

Vertrouwde omgevingen met meer dan vertrouwd weer.

Koud, mistig, nat, weinig wind mee en veel wind tegen. Het lijkt wel herfst.

Ons Yantje heeft veel overuren gemaakt. Onze trouwe bromtol, die ons toch van A naar Beter laat gaan.

De stress van het Nederlandse loopt langzaam uit ons lijf. Wij voelen ons steeds minder gevangen en opgejaagd. De rust en ontspanning neemt onze gemoedtoestand geleidelijk over.

Ons hoofd geeft steeds meer ruimte voor lezen, contact met andere zeilers en oog voor onze omgeving. Eindelijk en heerlijk.

Een boek om aan te raden is Homo Deus (dank fam. Bloemen voor de tip), die goed en onderbouwd de achtergronden weergeeft van het verleden, heden en toekomst.

Onderweg zien wij helaas niet zoveel. De Britse Kanaaleilanden waren weer in nevelen gehuld en lieten zich niet onder de rokken kijken.

Het aantal dolfijnen is ongelooflijk. Hele horden begeleiden ons. Levenslustige dieren, vrolijk, nieuwsgierig, vol energie. Prachtig en zo anders dan in dierentuinen waar de dieren “suf en energieloos” in gevangenschap wachten op hun einde. Wreed.

En Kairos onze griekse god. Deze houdt zich voorbeeldig in elke weerssituatie.

Alles werkt prima en de komende week trekken we verder richting Suien en hopen op een beetje warmte.

Wordt vervolgd.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s